Najnovšie videá zo sveta vedy a techniky. Nové moderné technológie nám prinášajú čoraz zložitejšie prístroje, ktoré nám na druhej strane uľahčujú život.

Ako sa vyrába pekná fotografia

Fotograf Felix Hernandez Rodriguez Vám ukáže zaujímavú techniku, pomocou ktorej vznikne nádherná fotka zasneženého auta. Chce to len trochu predstavivosti a vytvoríte nádherné fotky.

24. marca 2016 | Zobrazené: 782 x

Trik s levitujúcimi mincami

Vďaka zmagnetizovaniu mincí a použitia pohára na zníženie pôsobenia gravitačnej sily na mince to vyzerá, akoby sa mince vznášali vo vzduchu.

19. októbra 2015 | Zobrazené: 209 x

Rick Astley zahraný na floppy diskoch

Floppy disky zo starých počítačov ešte nepatria do starého železa, ale nájdu využitie trebárs v hudobnom priemysle.

17. apríla 2015 | Zobrazené: 59 x

Pingpongová loptička ponorená do tekutého dusíku

Keď ponoríte pingpongovú loptičku na pár sekúnd do nádoby s tekutým dusíkom, začnú sa diať neuveriteľné veci. Loptička začne rotovať okolo svojej osy neuveriteľnou rýchlosťou.

17. apríla 2015 | Zobrazené: 130 x

Vracajúca sa raketa

V meste Grasshopper prebehli testy rakety zem-vzduch, ktorá sa po vypustení dokáže vrátiť na pôvodné miesto. Raketa dokázala vyletieť do výšky 744 metrov a úspešne pristáť.

17. apríla 2015 | Zobrazené: 165 x

Pre všetkých, ktorý nevedia pekne písať

Kaligrafický robot je určený všetkým, ktorý nemajú pekné písané písmo a chceli by, aby aj druhý dokázali po nich niečo prečítať. Dokáže písať rôznym typom písma a dokonca vie aj kresliť!

30. marca 2015 | Zobrazené: 590 x

Ovce už viac nebude zahánať ovčiarsky pes

Ovce v košiari už viac nebude nahánať pes do košiara, ale technologie prispeli k tomu, že túto prácu budú za psov robiť lietajúce drony. Majitel bude mať navyše skvelý prehlad o tom, čo sa deje v stáde.

30. marca 2015 | Zobrazené: 211 x

10 zaujímavých trikov s ohňom

Ohúrte svojich kamarátov pomocou týchto 10 trikov s ohňom: 1. Zapálenie sviečky cez dym 2. zodvihnutie sviečky pomocou vody a podtlaku 3. horiaca pastelka … a mnoho iného!

26. marca 2015 | Zobrazené: 301 x

3D tlač – nová technológia

Americký startup Carbon3D predstavil nový typ 3D tlačiarne, ktorá tlačí pomocou svetla, vďaka ktorému stvrdne kvapalina v presne určenom mieste. Takáto tlač je podstatne rýchlejšia oproti tým predošlým.

19. marca 2015 | Zobrazené: 89 x

Red Hot Chilli Peppers – Californication (robot verzia)

Roboti boli zostavení a naprogramovaní tak, aby zahrali známy song od Red Hot Chilli Peppers – Californication. Čoskoro budeme chodiť tuším už iba na robo koncerty…

10. marca 2015 | Zobrazené: 33 x

Naspäť hore